British Cars Club Serbia - Rover - MG - Jaguar - Land Rover
Molimo Vas da se logujete ili registrujete - Please login or register

Klub Ljubitelja Engleskih Automobila - Rover - MG - Jaguar - Land Rover

HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

Rover 75 cdt 2002 automatik

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
TASMAN

PostSubject: Rover 75 cdt 2002 automatik   11th August 2012, 9:39 am

Kao što naslov teme kaže na pola koraka sam da posedujem taj auto, ali me interesuje najviše pored svega ostalog kakvi su im automatski menjači? Mislim na pouzdanost i eventualne popravke. Uplašiste me u temi o predstavljanju 75-ice gde je crkao automatski menjač!! Imate li nekih saznanja sa ostalih foruma o njihovoj pouzdanosti? Vlasnik automobila koji hoću da kupim kaže da je radjen veliki servis automatskog menjača...šta god to podrazumevalo.
Molio bih sve članove da me upute na šta treba obratiti pažnju prilikom kupovine ovog prelepog modela.
Ono što sam uspeo da saznam je da su ti BMW dizeli vrlo pouzdani i da prelaze popriličnu kilometražu..ovaj primerak ima oko 200000 km sa servisnom knjižicom i neverovatno je očuvan, kako spolja tako i iznutra, motor radi lepo, ne prijavljuje neku grešku, nije lupan, ni farban, mada nema neku posebnu opremu.
Najviše me brine menjač, tako da, ako ima neki test prilikom probe vozila koji bi ustanovio u kakvom je stanju menjač...recite...

Nadam se da ću biti vlasnik ovog prelepog modela, pa ću se prvo pohvaliti ovde postavljanjem slika....

Veliki pozdrav iz Pančeva...
Back to top Go down
Goxi
Admin

PostSubject: Re: Rover 75 cdt 2002 automatik   16th August 2012, 5:07 am

Automatski menjaci imaju svoj vek trajanja koji je oko 200000 do 300000km - zavisi od nacina i uslova voznje. Moj je crkao na 314000. Komplet reparacija menjaca je vrlo skupa. 1500 do 2000evra. Ja za to nisam imao pare pa sam se odlucio za nabavku polovnog sa malom kilometrazom. Za 600evra sam dobio menjac 2002.god. iz Britanije koji je navodno presao 44000km. Radi odlicno.
Moj stari menjac je malo grublje prebacivao u 3. brzinu kada sam kupio auto. 13000km kasnije je crkao. Nije vise hteo u trecu da ubacuje vec samo u prve dve.
Ako uzmes auto sam manuelnim menjacem, koliko ja znam, set kvacila je 500evra. Uz to moze i plivajuci zamajac da ode koji je dodatnih 700evra. Kako god okrenes, popravka menjaca nije jeftina.
Back to top Go down

Rover 75 cdt 2002 automatik
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» f/s 2002 125cc KTM
» Change brake pads on reflex 250 (2002)
» Market price for 2002 Danbury Rio
» 2002 Century Help. Anti-lock and Traction off lights
» FS: 2002 Audi A4 1.8t Black