British Cars Club Serbia - Rover - MG - Jaguar - Land Rover
Molimo Vas da se logujete ili registrujete - Please login or register
British Cars Club Serbia - Rover - MG - Jaguar - Land Rover
Molimo Vas da se logujete ili registrujete - Please login or register
British Cars Club Serbia - Rover - MG - Jaguar - Land Rover
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Klub Ljubitelja Engleskih Automobila - Rover - MG - Jaguar - Land Rover
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Tromost pri niskim obrtajima?

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Condor




Posts : 6
Points : 10
Join date : 2012-02-28
Location : Novi Sad, Serbia

Tromost pri niskim obrtajima? Empty
PostSubject: Tromost pri niskim obrtajima?   Tromost pri niskim obrtajima? Empty18th November 2013, 1:00 am

Imam manji (mozda i veci) problem sa svojim ljubimcom. Sad kad je malo hladnije vrijeme, i nize temeperature (otprilike kad su ispod 10 stepeni), auto mi slabo prima gas u niskim obrtajima, otprilike kad je ispod 1500-1700. To je najizrazenije u prvoj kad krecem (vjerovatno zato sto saltanjem u ostale brzine vec bude u obrtajima) - tada je jako trom i dok malo udje u obrtaje, naglo primi gas i povuce?!
Ovo se desava iskljucivo kad je hladan i nikad vise (cim se zagrije, cak i ne dostigne radnu temperaturu, sve se vrati u normalu)! Nisam primijetio da su u normalnoj voznji slabije performanse.
Da li iko moze da mi da neki koristan savjet sta bi moglo biti problem?

Kad sam kod majstora bio informativno, rekose mi da mogu biti hidropodizaci (najvjerovatnije) ili mozda cak katalizator... Ali su se ogradili da ne mogu nista sa sigurnoscu reci, vec bi trebalo krenuti sredjivati, pa dok se "nabode" kvar. Svi znamo da su ovakvi kvarovi najskuplji i to me brine. Ako vec moram ici metodom eliminacije, onda bih radije krenuo od nekih prostijih stvari da resavam. A za to mi trebaju neki savjeti...
Mozda da ocistim dizne, moze li biti do njih?
Inace, dijagnostika ne izbacuje nikakve greske. Jedino imam osjecaj da u poslednjih godinu dana imam malo vecu potrosnju goriva (mislim da sam o tome i pisao nesto ovdje na forumu, poklopilo se sa zamjenom svjecica - vecina mi je rekla da svjecice ne mogu povecati potrosnju i da je to cista slucajnost).
Back to top Go down
milosnikolic
Admin
milosnikolic


Posts : 41
Points : 49
Join date : 2012-02-28
Age : 43
Location : Beograd

Tromost pri niskim obrtajima? Empty
PostSubject: Re: Tromost pri niskim obrtajima?   Tromost pri niskim obrtajima? Empty14th December 2013, 4:23 am

idi izmeri kompresijiu kad je hladan, mozda su karike istrosene pa dok se ne zagreje, ima manje snage.

Pozdrav
Back to top Go down
Condor




Posts : 6
Points : 10
Join date : 2012-02-28
Location : Novi Sad, Serbia

Tromost pri niskim obrtajima? Empty
PostSubject: Re: Tromost pri niskim obrtajima?   Tromost pri niskim obrtajima? Empty15th December 2013, 11:20 pm

Problem se privremeno rijesio (nesto sumnjam da je i trajno) - kad sam isao kuci u Bosnu, malo sam ga otjerao u obrtaje na auto putu, poslije toga vise nije trom na nizim obrtajima kad je hladan, tj. nema te "rupe" prilikom ubrzanja. Malo sam ga produvao, kontam da su dizne definitivno bile zaprljane (za njih sam vec zakazao ciscenje, nece biti zgoreg). Mada vjerovatno imam i neki dodatni problem.
Vidjecu i da izmjerim kompresiju, to sam jos i ranije planirao da uradim (prije nego sam imao ikakav problem), cisto informativno, da vidim stanje motora, ali tada sam dosta literature i foruma iscitao i na kraju nisam uspio zakljuciti da li je ispravno mjereti na hladnom ili zagrijanom motoru, bukvalno postoje pobornici obije teorije (u mom slucaju definitivno po logici treba da se vidi kompresija na hladnom, kao sto si i savjetovao Milose).
A ne znam ni kod koga bih ovo odradio u Novim Sadu, nisam nasao neke preporuke?!
Back to top Go down
milosnikolic
Admin
milosnikolic


Posts : 41
Points : 49
Join date : 2012-02-28
Age : 43
Location : Beograd

Tromost pri niskim obrtajima? Empty
PostSubject: Re: Tromost pri niskim obrtajima?   Tromost pri niskim obrtajima? Empty16th December 2013, 12:04 am

Cao druze, dobro je da se sredilo - mozda su ti i ventili bili malo "zapekli", menjaj ulje malo cesce i stavljaj kvalitetnije (mobil ili castrol)

Idi kod Zeke Koldzina (Heroja Pinkija) da ti proveri auto, ja sam bar svojevremo isao kod njega, ima i dijagnostiku.

Pozz
Back to top Go down
Condor




Posts : 6
Points : 10
Join date : 2012-02-28
Location : Novi Sad, Serbia

Tromost pri niskim obrtajima? Empty
PostSubject: Re: Tromost pri niskim obrtajima?   Tromost pri niskim obrtajima? Empty16th December 2013, 12:18 am

Kod Zeke i odrzavam auto, nisam ga pitao da li mjeri kompresiju, kontam da da. Zvacu ga ovih dana... Na dijagnostici ne pokazuje nikakve greske, imam ja svoju kojom provjerim auto s vremena na vrijeme.
Ulje koristim Shell Helix HX7 (jedno je od preporucenih u Rover dokumentaciji), vec nesto vise od tri godine otkad sam pazario auto, dosad nisam imao problem, jedino ako me zapao neki krs u poslednjoj turi (mijenjam ga na svakih godinu dana ili 10.000km sta prije dodje).
Back to top Go down
Sponsored content





Tromost pri niskim obrtajima? Empty
PostSubject: Re: Tromost pri niskim obrtajima?   Tromost pri niskim obrtajima? Empty

Back to top Go down
 
Tromost pri niskim obrtajima?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
British Cars Club Serbia - Rover - MG - Jaguar - Land Rover :: Car Brands and Models :: Rover / MG :: Rover 200 / 25 & MG ZR-
Jump to: